S.H.I.E.L.D.

 

  Nicholas Joseph Fury’nin 2. Dünya Savaşı sonrası kurmak istediği daha çok insanüstü olaylarla ilgilenen bir organizasyon. Albay Fury daha sonra hükümetin böyle bir oluşumu desteklemeyeceğini düşündüğü için bu fikrinden vazgeçer. Ama tam tersine hükümet bu projeyi Fury’nin bilgisi olmadan hayata geçirir.

  S.H.I.E.L.D’in varlığı halk tarafından tam olarak bilinmez, bir nevi 51. bölgedir. Geçtiğimiz senelere kadar Nick Fury tarafından yönetilen örgüt, kimliklerini Fury’nin bile bilmediği 12 kişilik bir meclise hesap verir.

  Kurulma amacı insanlığa yarar sağlamak olsada, Marvel evrenine yararlarından çok zararları olmuştur. Geçtiğimiz senelerde Marvel evreninde büyük olay yaratan Civil War, bunların başının altından çıkmıştır. Süper kahramanları kayıt altına almaya çalışarak kahramanlar arasında bölünmeye neden olmuşlardır. Bir başka macerada operasyon üstleri olan uçan gemi Helicarrier’i Red Skull kaçırmıştır. Nick Fury’e saygımız sonsuz ama bu kadar da amatörlük olmaz ki.

  Aşağıda belirttiğim gibi şu an başlarında Iron Man var ve Marvel dünyasını sarmış olan Skrull* istilası ile uğraşıyorlar. Ama işleri zor çünkü Skrull’lar S.H.I.E.L.D’e kadar sızmış durumda.

*Skrull, marvel evreninde istediği her şekle girebilen bir uzaylı ırkı.

Explore posts in the same categories: Çizgi Roman

Etiketler:

You can comment below, or link to this permanent URL from your own site.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s


%d blogcu bunu beğendi: