Batman RIP öncesi ve sonrası

 

  Büyük ihtimalle Bruce Wayne’in ölümüne ön ayak olacak seri Batman R.I.P. Grant Morrison tarafından yazılıp, Tony Daniel tarafından çiziliyor. Altı sayılık serinin şu ana kadar 5 sayısı yayınlandı ve 6. sayı ayın yirmi altısında yayınlanacak. Normalde daha erken çıkması gereken sayı Dan Didio(DC comics’in basiretsiz editörü) tarafından beğenilmemiş ve hikayenin sonunun tekrar yazılması istenmiş. Tabi bu bir dedikodu, gerçeklik payıda olmayabilir.

  Seri bittikten sonra RIP ile ilgili daha detaylı şeyler yazacağım ama şimdilik RIP’in yan serileri ve RIP’ten sonra ne olacak onlarla ilgili yazmak istiyorum. R.I.P serisi bildiğiniz gibi şu anda Detective Comics, Robin ve Nightwing gibi pek çok serileriyle bağlantılı gidiyor. Bağlantı dediysem RIP’ı anlamak için diğer dergileri okumaya gerek yok. Sadece diğer dergilerin üzerine RIP etiketi yapıştırılmış. Pazarlama dehası Dan Didio’nun fikri herhalde.

Detective Comics:RIP’teki olaylardan bir hafta önce yaşananları anlatıyor. 5 sayı süren hikaye “Heart of Hush” adını taşıyor. Hush, geri dönüp Bruce’dan intikam almak için en yakınındaki kişiye saldırıyor. Yani Bruce’un tek gerçek aşkı Selina’ya. Selina’nın kalbini çıkartıp onu bir çeşit yaşam destek ünitesine bağlıyor. Kendinide estetik ameliyatla Bruce’a benzetip, onun yerine geçmeyi planlıyor. Hikaye benim gayet hoşuma gitti, özellikle çizimlere bayıldım.

Nightwing:Batman RIP’ten sonra olan bir olay. RIP’le tamamen alakasız. Two-Face ile ilgili. Burda Dick ve Alfed arasındaki konuşma çok ilginç. Burdan öğreniyoruz ki Bruce kayıp.

Nightwing:Bu sefer gerçekten gitti, değil mi Alfred?

Alfred:Korkarım öyle.

Batman and the Outsiders:Buda RIP’ten sonra geçiyor. Bu seride Black Glove’un(RIP’te Bruce’yi yok etmeye çalışan kişi, kimliği belirsiz) sadece Batman’i değil, Batman ile bağlantılı olan herkesi yok etmeyi planladığını öğreniyoruz.

Final Crisis:Buda RIP’ten sonra. Ancak Bruce’u burda Batman kostümünde görüyoruz. Morrison RIP’teki herşey Crisis’e bağlanacak ve Batman’e neler olacağını Final Crisis’te göreceğiz diyor. Bruce Wayne’in sonu RIP serisi ile değil FC ile gelecek yani. Bu da FC serisini sattırmak için yapılmış bir dalavere büyük ihtimal. Kim yapabilirki böyle bir şeyi? Final Crisis’te şu an 4. sayıda. Toplam 7 sayı sürecek. Çok karışık bir hikaye. DC evreniyle içli dışlı olmak gerekiyor, DC evreninde şu ana kadar olan büyük olayları bilmek gerekiyor tam kavrayabilmek için. Neyse konumuz Batman. 2. sayıda alpha lantern kraken, Batman’i alıp bi alete bağlıyor. Bundan sonra Batman yine kayıp. Diğer kahramanlarda Batman’in nerde olduğunu bilmiyor.

  R.I.P.’ten sonraki dergiler Bruce’in, nasıl geri dönüp Final Crisis’te tekrar yarasa kostümünü giydiğini açıklayacaktır herhalde. RIP’ten sonra başlıyacak öykünün adı Batman: Last Rites. İçeriği ile ilgili pek bilgi bulamadım. Last Rites’in ardından Batman’in efsane yazarı Danny O’Neill iki sayılık bir öykü için geri dönüyor. Last Days of Gotham, artık Batman’in koruması altında olmayan Gotham’ı anlatacak. Ardından Neil Gaiman’in “Whatever Happened to the Caped Crusader?” serisi gelecek. Bu seri ilede pek bilgi yok ortada.

  Ayrıca, Robin ve Nightwing’in başrolde olacağı Battle for the Cowl adında bir seri daha geliyor. Tony Daniel tarafından yazılıp çizilecek.(Aşağıda bu serinin tanıtım çizimini görebilirsiniz)

Explore posts in the same categories: Çizgi Roman

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s


%d blogcu bunu beğendi: