R.I.P.

 

  RIP’te Bruce Wayne’in başına gelicek şey ölümden beter olacak demişti yazar Grant Morrison. Fazla abartmış. Altı sayılık serinin ilk beş sayısı insanı sıkmaktan başka bir şeyi başaramıyor. Yazar, her şeyi son sayıda cevaplamayı tercih ettiği içinde hikayeye hak ettiği sonu verememiş.

  Batman Her Şeyi Düşünür

  Dünyanın en büyük zenginlerinin oluşturduğu bir çeşit organizasyon olan Black Glove, Dr. Hurt’ün önderliğinde Batman’i yok etmek için plan yapar. Batman’i fiziksel olarak değil zihinsel olarak çökertmek isterler. Yarasa mağrasından Bruce’u ve yeni sevgilisi Jezebel’i kaçırırlar. Dr.Hurt, Bruce’un gerçek babasının Alfred olduğunu, kendisininde Thomas Wayne olduğunu iddia ederek aklını karıştırmak istiyor.

  Daha sonra Bruce’a uyuşturucu verip, onu Gotham sokaklarında başıboş bırakırlar. Hiç birşey hatırlamayan Bruce hep aynı şeyi tekrarlar, “Zur-En-Arrh”. Batman, düşmanlarının aklına yapabileceği olası bir saldırıdan korunmak için bilinç altında kendine ikinci bir kimlik oluşturmuştur, “Zur-En-Arrh Batman”. Batman her şeyi düşünür. Düşmanlarının kendisine yapabileceği her çeşit saldırıdan kurtulmak için yıllarca kendini eğitmiştir. Olası tüm tuzaklardan kaçmıştır. Onlarca kez, yüzlerce kez.

  Black Glove, Arkham tımarhanesini ele geçirmiş ve “Batman’in sonu” için hazırlıklarını yapmıştır. Zur-En-Arrh Batman Jezebel’i kurtarmak için Arkham’a gider. Jezebel’i kurtarmak isterken tekrar zehirlenir ve burada Jezebel’in Black Glove organizasyonundan olduğu ortaya çıkar. Yenilen Batman diri diri gömülür. Ama Batman kendini her durumdan kurtarabilmek için eğitmiştir. Tabuttan çıkıp Black Glove’un peşine düşer………………….Daha fazla uzatmadan şu kadarını söyleyeyim serinin sonu gazetelerin yazdığı gibi değil. Daha önce belirttiğim gibi Batman ölmüyor ama kayboluyor.

They’d probably throw someone like Zorro in Arkham

 

Zorro in Arkham

Zor in Ar

Zur En Arrh

Explore posts in the same categories: Çizgi Roman

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s


%d blogcu bunu beğendi: