Last Rites

 batmanyearone_06

Bruce’un yarasa pelerinini giydiği ilk seneyi anlatan Batman: İlk Yıl’ı çoğunuz okumuşsuznudur. Çoğunuzun favorisidir belki, benim öyle. Şimdi RIP’le İlk Yılın ne alakası var diyorsunuz, hemen cevaplayayım.

Bruce’nin tebdili kıyafetle gezintiye çıktığı bölümü hatırlıyorsunuzdur. Gezintisinden yaralı olarak dönen Bruce babasının heykeli karşısında ölümü beklemektedir. Bu sırada odanın camını kıran bir yarasa içeri girer. Böylece yarasa kostümüne bürünmeye karar verir.

Yarasalar önlerini göremez belki ama çıkardıkları seslerin yankılarından önlerindeki engellere olan uzaklıklarını anlayarak uçarlar. Yani bir şeylere çarpma ihtimalleri düşüktür. Hele bir camı kırma ihtimalleri daha düşük.

Yarın yayınlanacak 2 sayılık Batman: Last Rites serisi Bruce’in kariyerini Alfred’in gözlerinden anlatıyor. Ön izleme sayfaları yayınlanan dergi Bruce’nin yaralı olarak geldiği o geceyi biraz daha farklı anlatıyor. Alfred’in dediğine göre cam açıktı, kırık değil. Batman: Last Rites, Bruce’in ne kadar yıpranmış bir kişiliğe sahip olduğunu, yıllardır Bruce’un gözünden gördüğümüz bazı olayların aslında ne kadar farklı olduğunu gösterecek gibi.

 

bm_682-6

Explore posts in the same categories: Çizgi Roman

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s


%d blogcu bunu beğendi: