Robin’i Öldüren Okurlar

batman428 

  Duymuşsunuzdur, Jason Todd’un yani ikinci Robin’in çizgi roman okurları tarafından öldürdüğünü. Ama bunun olacağı önceden bilinmeliydi. Çünkü Jason yerini hak etmiyordu. Çocuk batmobilin jantlarını çaldı ve bu hareketine rağmen Batman Jason’u onun yeni yardımcısı olması için eğitmeye karar verdi. Jason, Batman’in kurallarına uyamadı. Suçlular ile olan savaşta ölümcül silahların fayda sağlayacağını düşünüyordu. Çatıdan düşmekte olan bir suçluyu kurtarmak için hiçbir şey yapmadı, düşmesine izin verdi. Daha sonra şunu söyledi “Sanırım onu korkuttum. O da düştü”. Baştan belliydi, bu çocuk Dick Grayson değildi. Jason Robin olmak için çok vahşi ve suça eğilimliydi.

  DC, Jason’un kaderini okurlara bıraktı. Gitmek zorundaydı ve bu yüzden oylamaya katılan 10.000 kişiden çoğunluğu ölmesi için oy kullandı. Jason’un çıkış belgeleri hazırlandı. Batman ömründeki en büyük ikinci acıyı tattı. Hata yapmıştı, yanlış kişiyi seçmişti.

  Çizgi roman okurlarının kullandığı bir laf vardı, zamanında. “Bu alemde dirilmeyecek üç karakter var Jason Todd, Bucky Barnes(Kaptan Amerika’nın yardımcısı) ve Ben Amca”. Bu isimlerden ikisi geri döndü. Bucky ve Jason. Yıllar sonra DC çok büyük bir hata yaparak Jason’u diriltti. Belki Jason dirildiğinden beri dergilerde çok sık gözükmedi ama Bat dergileri eski tadını vermez oldu. Yeni oylama ne zaman DC?

Explore posts in the same categories: Çizgi Roman

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s


%d blogcu bunu beğendi: