Battle for The Cowl

 

Tony Daniel’in çizmesi sanki yeterince kötü değilmiş gibi bir de yazarlığını yapacağı 3 sayılık BFTC serisi ile ilgili bir reklam resmi yayınlanmıştı daha önce. Çizer resime pek çok ipucu eklemiş, tabi bunların bazılarının yanıltma amaçlı olması ihtimalide var. Resimi yakından inceleyelim bakalım:

-En soldaki eli sopalı Batman kostümündeki kişi Tim Drake(Robin). Bu konuda bir tereddüt yok zaten yazarda bunu onayladı.

-Soldan ikinci Batman kostümlünün de Dick Grayson olma ihtimali yüksek. Kemerinin Red Robin kemerine benzemeside başka bir ayrıntı.

-İki renkli Bat kostümünü kimin giydiğini söylememe gerek yok herhalde.

-Wayne şirketlerinin kutusunun üzerindeki kişinin Jason Todd olduğu söyleniyor. Bu da demekki ben bu seriyi okumayacağım. Jason bana göre hala ölü çünkü.

-Resmin en sağında da Damian ve Hush’u görüyoruz. Daha önce belirttiğim gibi Heart of Hush macerasında kendisini estetik ameliyatla Bruce Wayne benzetmişti. Ayağına dolanan sargılar bu kişinin Tommy Elliot(Hush) olduğuna dair en büyük kanıt.

-Resimdeki diğer öğelere baktığımızda Joker’ın kartındaki J’nin ters olması, Harley Quinn’in silah tutan elindeki eldivenin mavi olması gibi ayrıntılar var. Bunların dışında dev paranın üzerindeki çiziklerin üzerinden geçtiği harflere baktığımızda “DER” yani “RED(kırmızı)” tersini görüyoruz.

-Hush’ın arkadasında Barbara’nın sandalyesinin tekerleği görülebiliyor. Barbara’nın tekrar yürüyebileceğine dair iddialar var bir süredir. Wayne şirketlerinin kutusunundan çıkan bayan elinin ise kime ait olduğuna dair hiç bir fikrim yok.

Explore posts in the same categories: Çizgi Roman

3 Yorum “Battle for The Cowl”


 1. Bence Batman kostümünü giyenlerden biri “Anarky” karakteri Lonnie olacak! Her şeyiyle Batman’i taklit eden genç oldukça başarılıydı kendi sistematiğinde. Hani ben şaşırmayacağım bu olursa :)

 2. Carnage Says:

  Battle for the Cowl’da Jason Todd’un adının geçmesi bana Hush isimli macerayı hatırlattı. Hush:Returns’u okuyamadım ve Jason Todd’un cesedinin kayıp olduğunu biliyorum.
  Anlayamadığım yerler var ve Last:Rites’ı da okumadım. Dr.Hurt’ın söylediklerinin tamamen yalan mı yoksa azıcık bir kısmı doğru mu diye Battle For The Cowl’u yoksa Blackest Night’ı mı bekleyeceğiz? Riddler Black Glove’a Batman’in kimliğini söylemiş olabilir mi? Talia Al Ghul neler yapacak?Bekleyeceğiz.
  Ama bence bu “Başlıklı Cüppe”‘yi hakeden kişi her açıdan Tim Drake.Bekleyip göreceğiz.

 3. tengunner Says:

  Jason Todd, Under the Hood isimli macerada maalesef geri döndü. Dr. Hurt’ün söyledikleri ise Batman’i psikolojik olarak yıldırmak için söylenen bir yalan. Riddler da bir macerada hafızasını kaybetti ve artık Batman’in kimliğini bilmiyor. Şu an Gotham’da özel dedektiflik yapıyor. Ek olarak The Blackest Night’ı beklemeye gerek yok. Çünkü Green Lantern odaklı bir dergi. Sadece ölen bazı karakterlerin belirli amaçlarla ellerindeki siyah güç yüzükleriyle hayata dönmeleri anlatılacak.


Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s


%d blogcu bunu beğendi: