Batwoman

 00035ede

Greg Rucka’nın DC’den ayrıldığı söyleniyordu ama durum hiçte öyle gibi gözükmüyor. Rucka DC’de 2009’a hızlı giriş yaptı. Zaten elinde pek fazla iyi yazarı olmayan DC, Rucka’yıda kaybetse felç olurdu herhalde. Neyse Rucka bu sene Action Comics ve Detective Comics yazarlığı yapacak.

Detective Comics’te 52 serisinde ortaya çıkan Kate Kane’in(Batwoman) orjini anlatılacak. İlk hikaye 4 sayılık bir macera olacak ve onun ardından gelecek 3 sayı ise karakterin kökenini anlatacak. Bu iki macera ise birbiriyle bağlantılı olacak. Çizer ise J.H. Williams III. Ön izleme sayfalarında inanılmaz iş çıkarmış. Renk kullanımı çok hoş. Ayrıca dergideki olayların Battle For The Cowl macerasıyla bir ilgisi olmayacak. Bu bakımdan Batman’in şu anki durumundan hoşnut olmayanlar sadece yeni bir yardımcı karakterin doğuşunu okumak isteyenler için ideal. Tabi müthiş çizimlerin ve çok iyi bir yazarın olması işi daha güzel hale getiriyor.

Greg Rucka daha önce Batman/Huntress: Cry For Blood serisinde Bat klanındaki bir diğer bayan üye Huntress’in kökenini anlatmıştı. Oldukça iyi bir çizgi roman olmasına rağmen açıkcası çizer Rick Burchett’i hiç sevememiştim. Rick Burchett’te Darwyn Cooke gibi çizgi film sektöründen gelme bir çizer. Genelde bu tip stilize çizimler hoşuma gider ama Rick Burchett harbiden kötü çiziyor. Bir de Eisner ödülü var sanırım Rick Burchett’in yanlış hatırlamıyorsam.

Örnek 1 Örnek 2 Örnek 3 Örnek 4

Explore posts in the same categories: Çizgi Roman

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s


%d blogcu bunu beğendi: