Batman’siz Hayat

 

Batman’siz hayat olabilir mi? Benim için pek mümkün değil. Peki Bruce Wayne için? Bu soru Identity Crisis’i okurken aklıma takıldı. Orada Bruce bu işi kendisinin seçtiğini ve istediği zaman bırakabileceğini söylüyor. Bu bana göre koca bir yalandı ve bu yalan üzerine düşünürken bu kısa hikaye ortaya çıktı. Hikayenin başındaki Bat-Radyo, Morrison’un son dönemdeki hikayelerinde kullandığı bir şeydi. İlk olarak 50’li yıllardaki bir Batman macerasında gözüküyor. Zurr-En-Arrh gezegenine birden ışınlanan Batman’e o gezegenin Batman’i tarafından hediye ediliyor. Tekrar dünyaya döndüğünde ise olayları bir rüya olarak düşünür ama elinde Bat-Radyo varken bu pek mümkün değildir. Burada bu hikayeyi biraz değiştirip -belki de Alfred’e Bruce farklı anlatmayı tercih ediyor- kullanmamın tek sebebi anlatmak istediğimiz şeye çok iyi bir başlangıç noktası sunmasıydı.

Bu benim ikinci çizgi roman denemem daha öncede 7 sayfalık ‘Kasa Zaten Hep Boştu’ isminde bir hırsızın kariyerindeki son işini anlatan bir hikaye yazmıştım ama çizer arkadaşımın bu projeyi bırakması yüzünden o hikaye ortada kaldı. Daha aklımda pek çok fikir var. Zamanla onlarıda yazma fırsatı daha da önemlisi çizildiğini görme fırsatı ortaya çıkar umarım. Özgür’e bu proje için ne kadar teşekkür etsem az. Büyük vakit ayırıp bu projeyi tamamladı. Kendisinin bu projedeki emeği benden çoktur. Neyse daha fazla uzatmayıp sizi Özgür hocamın müthiş çizimleri ile baş başa bırakıyorum…

Kapak Sayfa 1 Sayfa 2 Sayfa 3

CBR olarak indirmek isterseniz tıklayın.

Explore posts in the same categories: Çizgi Roman

3 Yorum “Batman’siz Hayat”

  1. selam Says:

    yazanıda çizenide tebrik edeerim gerçekten harika olmuş yani profesyonellerden bi farkı yok tek farkı profesyoneller biraz uzun gibi sanki:)))) (umarım eleştirilere açıksınızdır)

  2. murat Says:

    konu sağlam tebrik ederim ben de.çizimde batman kostumunun gorunusu biraz farklı özellikle yüzü.batman maskesi ve bruce wayne’nin gorunusu daha iyi olabilirdi.bunun dısında her sey mukemmel.devamını bekliyoruz:)

  3. Rubi Says:

    Herşey çok güzel. Elbette ki ilk olduğundan mütevellit bazı hatalar, eksiklikler olacak. Tebrik ederim.


Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s


%d blogcu bunu beğendi: