Hulk Ailesi

Untitled-1

Hulk 2006 yayınlanmaya başlayan Planet Hulk ve World War Hulk ile inanılmaz bir sükse yaptı Marvel Evreninde. Planet Hulk’ta bazı süper kahramanlardan oluşan gizli Illumunati örgütü tarafından uzaya gönderilen Hulk, bir gladyatör olarak Sakaar gezegenindeki tiranlık rejimine karşı ayaklanmıştı. World War Hulk’ta ise dünyaya dönen Hulk’un Illumunati üyelerinden aldığı intikamı okumuştuk.

Geçtiğimiz sene başlayanJeph Loeb’in yazıp Ed Mcguinnes’in çizdiği Hulk hikayesinde ise Red Hulk isimli kimliği belirsiz bir karakter ortaya çıkmıştı. Hem Hulk’tan daha zeki hem de daha güçlü. Ayrıca Hulk’un Sakaar gezegenin kraliçesi Caiera’dan bir oğlu olduğu ortaya çıkmıştı, adı Skaar. Hulk ailesindeki bu genişleme Rulk ve Skaar ile sınırlı kalmayacak anlaşılan. Şimdi de Hulk’un bir kızı ortaya çıktı Savage She-Hulk. Hulk ve Thundra’nın DNAları ile oluşturulmuş. Yeni başlayacak World War Hulks serisinde ise Red She-Hulk ortaya çıkıyor. Bütün Hulk ailesini kapsayacak olan serinin çok fazla aksiyon sahnesine sahip olacağına söylemek yanlış olmaz sanırım.

World War Hulks, Alpha ve Gamma ismiyle yayınlanacak  iki özel sayı ile başlayacak. Gamma’nın yazarı Jeph Loeb, çizeri ise John Romita Jr.

Ayrıca Planet Hulk ise çizgi film oluyor. 2010 şubatında yayınlanacak animasyonun fragmanına buradan ulaşabilirsiniz.

Explore posts in the same categories: Çizgi Roman

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s


%d blogcu bunu beğendi: