Kane&Lynch: Ölü Adamlar

Hitman’in yapımcıları IO interactive tarafından yapılan oyun bundan 2 sene önce piyasaya çıktı ama ben daha geçtiğimiz aylarda oynayıp bitirebildim.
Hitman’deki ince hesaplarla adam öldürmek yerine burda direk aksiyona giriyoruz. Bölümler genellikle sinema filmlerinden alıntılanmış. Oyuna referans olan en büyük filmler kuşkusuz Michael Mann filmleri özellikle Heat ve Collateral.
Oyundaki ışıklandırmalar bile Heat filmine benzer. Collateral’da ki diskoda çatışma sahnesi birebir oyunda var. Kimin dansçı kimin düşman olduğunu anlayamadığınız bölüm inanılmaz zevkli. Çalan müziklerde şahane.
Hitman’in nefis müziklerine imza atan Jesper Kyd burda da iş başında.

Karakterler
Adam ‘Kane’ Marcus: Oyundaki ana karakterimiz. Diğerleri tarafından bencil bir hain olarak adlandırılıyor. Kendisi ve kızını kurtarmak için herkesi geride bırakabilecek biri. Lynch gibi piskopat birinin tereddüt ettiği durumlarda bile gözü hiçbir şey görmeyen biri. Venezuela’da 25 kişinin ölümünden sorumlu tutulduğu için idam cezasına çarptırılmış.
James Seth Lynch: Karısını doğradığı için idam cezasına çarptırılmış bir şizofren. Karısını öldürdüğü sırada bilinci yerinde olmadığı için bunu yaptığını reddediyor. Oyunda ilaçları bittiği için bu bilinç kayıplarına sık sık şahit oluyoruz.
Oyun ilerledikçe ekibe bazı elemanlar daha katılıyor. Thapa, Rific ve Shelly. Bu isimler inanılmaz tanıdık gelmişti bana ama bir türlü nerden alındıklarını hatırlayamadım.

Kane&Lynch ve Ölü Adamlar(Sırasıyla: Thapa, Lynch, Kane, Shelly ve Rific.)

Explore posts in the same categories: Diğer

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s


%d blogcu bunu beğendi: