FVZA

Günün birinde 300.000 insan hastalık geçirdi. Bu insanlar zombi ve vampire dönüştüler. David Hine’ın yeni çizgi romanı Federal Zombie and Vampire Agency vampirlerin ve zombilerin uzun süredir insanların günlük yaşantılarının birer parçası olduğu alternatif bir zaman çizgisinde geçiyor.

FVZA, bu hastalıklı insan problemini çözmek için kurulan bir örgüt. Örgüt iki kısımdan oluşuyor. Birincisi hastalığı iyileştirecek bir aşı üzerinde çalışan bilim kanadı, diğeri de hastalık taşıyanları avlayan askeri kanat. FVZA öyle başarılı oluyor ki 1970’lerde hastalıklı kişilerin soyunun tükendiğini ilan ediyor ve örgüt kapanıyor.

Ne yazikki ölüler mezarında kalmaya niyetli değil. Hala bir kaç vampir ortalıkta ve zombi virüsünü bir biyolojik silah olarak kullanmaya niyetliler. Bu durumda iş FVZA’nın eski yöneticisi Hugo Pecos’a düşüyor. Pecos zombi ve vampirlerin er ya da geç döneceklerini kendine inandırdığı için torunları Landra ve Vidal’i vampirlerle savaşmaları için eğitmiştir. Tekrar kurulan FVZA’nın yeni liderleri de bu ikili olur.

Roy Martinez’in çizeceği serinin ismi, vampirler ve zombilerle ilgili bilgi ve araştırmaların bulunduğu fvza.org sitesinden geliyor.

İç sayfalardan örnekler:

Kapak Sayfa 1 Sayfa 2 Sayfa 3 Sayfa 4 Sayfa 5

Explore posts in the same categories: Çizgi Roman

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s


%d blogcu bunu beğendi: