Secret Origin

Superman’in orjininin değişeceğinden daha önce bahsetmiş miydim? 6 sayılık mini seri yarısına geldi, çok etkilendiğimi söyleyemem. Lex ile Clark’ın Smallville’den çocukluk arkadaşı olmasından, Superboy orjininin geri gelmesinden hiç hoşlanmadım. Serinin belkide en felaket değişiklikliği Superman filmlerinde gördüğümüz sakar Clark. John Bryne’ın 86’daki Man of Steel’inde asıl kişiliğin Clark Kent olduğunu bizlere göstermişti. Clark sakar değil, son derece kendinden emin bir tipti. Lex’in Clark ile Smallville’den arkadaş yapılmasıda sırf Smallville hayranlarını çizgi romana çekebilmek için yapılmış zorlama bir değişiklik gibi duruyor. Superman ile Lex arasındaki düşmanlığına ne gibi bir etkisi olacak bilemiyorum.  Ayrıca 86’dan sonra yayınlanan tüm çizgi romanlarda Lex Clark’dan 15-20 yaş(belki de daha fazla) büyük. Bu durumda geçmişte yayınlanan en azından Underworld Unleashed* öncesi yayınlanan bütün maceralar yok veya değişmiş sayılıyor. DC, Secret Origin ile Superman’in kökenini açıklamaya çalışıyor ama devamlılığı daha fazla karışıklık içinde bırakıyor.

Serinin iyi yanları da var. Yazar Geoff Johns 3. sayıda Lois ile Clark’ın tanışmasında ve aralarında geçen diyaloglarda çok başarılı. Yine de şu an üzerinde bulunan yük nedeniyle(aynı anda Blackest Night, Green Lantern ve Adventure Comics’in yazarlığınıda yapıyor)  bu dergiye hak ettiği zamanı ayıramadığına inanıyorum. Çizer Gary Frank’da şu ana kadar gördüğüm en iyi Superman çizeri. 3. Sayıda gökdelenler arasında gezinen Superman inanılmaz, Lois hiç olmadığı kadar güzel ve Superman’in yüzünü Christopher Reeve’e benzetiyor.

*Underworld Unleashed’da Lex, Neron ile anlaşıp genç bir bedene sahip oluyordu.

İyi bayramlar

Explore posts in the same categories: Çizgi Roman

One Comment “Secret Origin”


  1. […] orijinini yeniden anlatan Secret Origin’e değinmiştim. Seri sona erdi ve ilk izlenimlerimi değiştiremedi. Defalarca anlatılmış bir şeyi orjinal bir […]


Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s


%d blogcu bunu beğendi: