Return of Bruce Wayne

 2010 Nisan ayında başlayacak seri altı sayı sürecek. Yazar Grant Morrison. Çizer her sayı da değişecek. Final Crisis’te Darkseid’in Omega ışınlarıyla zamanda hapsolan Bruce Wayne, mağara adamı olarak görünmüştü. Omega ışınları kişiyi sürekli zamanda farklı dönemlere götürerek, sürekli birbirinden kötü hayatlar yaşamasına sebep oluyor. Yani Morrison’un RIP’ten beri ölümden beter olarak adlandırdığı kader işte bu.

Serinin mağara adamı ve viking Batman bölümlerinin anlatılacağı ilk sayıyı Chris Sprouse çiziyor. Cadı avcısı Batman’in anlatılacağı ikinci sayıyıda Frazer Irving çizecek. Bunun dışında seride Bruce’u kovboy Batman, özel dedektif Batman ve korsan Batman olarak görebileceğiz. Serinin karakter tasarımlarını Batman and Son’da Morrison’la birlikte çalışan Andy Kubert yapıyor.

Yazık günah.

Reklamlar
Explore posts in the same categories: Çizgi Roman

Etiketler:

You can comment below, or link to this permanent URL from your own site.

5 Yorum “Return of Bruce Wayne”


 1. Bruce Wayne’in kaderi Steve Rogers ile paralel gidiyor ne yazık ki, ikisene de emeklilik haram.


 2. Bu artık suyunun suyunu çıkartmak değil mi?

  Belki eski kafalıyım ama bakınız Sandman..ne güzeldir!

 3. tengunner Says:

  Grant Morrison’un yapmaya çalıştığı şey, Batman’i 50 ve 60 yıllardaki gibi uçuk maceraların içine sokmak. Süper insanların yaşadığı bir gezegende süper güçsüz Batman’in de en az diğerleri kadar uç noktalara(zamanda kaybolmak gibi) gidebileceğini göstermek. Bu da Batman’in gerçekçiliğini seven okurlara hiç hoş gelmiyor. Ben dahil.

  Halbuki Morrison Batman’i JLA’da Dünya dışı varlıklarla başarıyla çarpıştırmış hem de hiç sırıtmadan bunu yapmış biridir. Ama bu harbiden suyunun suyunu çıkartmak.


 4. […] göreceğiz ve her sayı başka bir çizer tarafından çizilecek. Bu seri hakkında hissetiklerim Tengunner’ın hissettiklerinden çok da farklı değil: Yazık günah! (ve bence gereksiz). Ancak umut […]


 5. […] Return of Bruce Wayne mini serisi kopuk, etkisiz bir kaç macera olarak kaldı. Bunca sayıdır yaşananların neredeyse hiç bir değeri hissedilmedi. Bunun da sebebinin Morrison’un yazdıklarının kayda değer bir sonunun olmaması. RoBW hariç Morrison beklentiyi öyle yükseltiyor, her sayıdan aldığınız tat giderek öyle artıyor ki elinize geçen sonuç sizi tatmin etmiyor. Morrison’un Batman’inin ve Final Crisis’in özeti budur. Bütün her şeye nokta koyacak bir final beklemiyorum ama her şeyin son 5-6 sayfada çözüldüğü maceralar zevkin ardından gelen acı gibi. […]


Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s


%d blogcu bunu beğendi: