Through Blackest Night

Seri 6. sayıda. Olanlar ile ilgili aklımda kaldığı kadarıyla bilgi vereyim.

5. sayıda Nekron Batman’i diriltti ama o Batman bizim bildiğimiz Batman değil tam olarak ne veya kim olduğu Batman and Robin 7’de açıklanıcak. Black Lantern Batman’i gören kahramanlar birden şok olup, çeşitli duygulara kapıldılar. Black Lantern’lerin yapmak istedikleri de zaten bu. Kahramanlarda çeşitli duyguları açığa çıkarıp onların kalbiyle Nekron’u beslemek(Batman’inde her karakterle bir bağlantısı olduğu için bu iş için en uygun isim). Bu sayede Black Lantern yüzükleri daha önceden ölüp dirilen kahramanları ele geçirdi.

Ölüp dirilen karakterlerden Green Lantern ve Flash yüzük tarafından ele geçirilmediler. Çünkü 3 panellik kahraman Barry Allen(Flash) onları 2 saniye geleceğe ışınladı. Böylece yüzük onları kaybetti(bambaşka). Ardından Ganthet 7 birliğinde yüzüğünü kopyalayıp dünya üzerindeki sahiplerini bulmalarını sağladı.

Sarı(korku) yüzük Korkuluk’a
İndigo(merhabet) yüzüğü Atom’a
Mavi(umut) yüzük Flash’a
Mor(sevgi)yüzük Wonder Woman’a
Yeşil yüzük Ganthet’e
Turuncu(açgözlülük)yüzük Lex Luthor’a
Kırmızı(öfke) yüzük Mera’ya gitti.

Resim

Wonder Woman sevgisi ve tanrılarının yardımıyla siyah yüzüğü yenip Star Sapphire’e dönüştü. Wondy rüyasında Bruce görüp, öpünce kendine geldi.

DC evreninde umudun simgesi olmuş Superman’in de umudu sayesinde mavi yüzüğe kavuşmasını beklerdim. Gelecek senenin büyük macerasında başrol olacağı için spot ışıklarını Flash’a kaydırdılar. Flash Wally olsa itirazım olmazdı ama ne olduğu belli olmayan Barry’i okumak hiç sarmıyor.

Keşke diyorum Blackest Night, sadece Green Lantern dergilerini kapsayan bir macera olsaydı. Şu anki halini en kısa şekilde özetlersek:

GO GO POWER RANGERSSSS!!

Kısa not: DC geçen gün Blackest Night sonrası yayınlayacağı bir seriyi duyurdu, Brightest Day. İki haftada bir yayınlanacak dergi Geoff Johns ve Peter Tomasi tarafından yazılıp 26 sayı sürecek. Kapakları geçtiğimiz günlerde DC’e geçen David Finch çizecekmiş. Posterdeki sembolde büyük ihtimalle serinin deus ex machina’sı olacağı düşünülen White Lantern’in sembolüdür.

Explore posts in the same categories: Çizgi Roman

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s


%d blogcu bunu beğendi: