White Lantern

1150266-sinestrogl52_cvr

Blackest Night’ta kurtarıcı olarak ortaya bir White Lantern’in çıkacağı tahmin ediliyordu ve herkes bunun Dünya’daki Green Lantern üyelerinden biri olacağını ya da DC’nin ikon karakteri Superman olacağını düşünüyordu. Büyük çoğunluk yanıldı. White Lantern’in olup olmayacağı konusunda değil, White Lantern’in kim olduğu konusunda. White Lantern’nin adı Sinestro.  Geoff Johns, Green Lantern:Rebirth serisinde her birliğin kendine ait bir varlığı olduğunu anlatmaştı. Şu ana kadar bunlardan ikisini gördüki, birincisi Sinestro Corps’un varlığı Parallax ve Green Lantern Corps’un varlığı Ion.

Şimdi de evrendeki tüm hayatı başlatan beyaz varlık ortaya çıktı, Nekron bu varlığı ortadan kaldırarak tüm yaşamı sona erdirmeyi planlıyordu. Bu varlıklar bir kabukları olmadığı sürece savunmasız. Green Lantern 50. sayıda Hal Parallax’ı kullanarak Black Lantern Spectre’yi alt etmişti bu sefer Sinestro beyaz varlık sayesinde Nekron’u alt etmeyi deneyecek.

Bunun dışında bir başka teoride; Blackest Night: Flash serisinde Black Lantern’ler Professor Zoom’un üzerinde yani Reverse Flash’ın üzerinde Brightest Day amblemini görünce, bütün dikkatlerini Zoom’a yönlendirdiler. Şimdi bildiğim ve anladığım kadarıyla, Zoom gelecekten gelen bir karakter, kahramanlarımızın yaşadığı dönemde Barry Allen tarafından öldürülmüş. Ardından gelecekte nasıl olduğu henüz bilinmeyen bir şekilde dirilip tekrar şimdiki zamana geliyor. Kendisini öldüren Barry Allen’ı dirilterek intikam almak istiyor.

Buradaki asıl nokta şimdiki zaman diliminde Zoom’un hem yaşayan bedeni hem de ölü bedeni var. Bu da brightest day sembolünün gözükmesine neden oluyor olabilir. Aynı şekilde geçtiğimiz hafta yayınlanan Adventure Comics dergisinde de görüldüğü üzere Superboy, gelecekte Legion of Superheroes tarafından diriltildiği için şimdiki zamanda hem yaşayan hem de ölü bedeni var. Sanırım Kid Flash’ın da öyle. “Sanırım” diyorum çünkü Kid Flash’ın dirilişi tam bir fiyasko, hayatımda okuduğum en uyduruk şey. Superboy ve Zoom gibi başka karakter var mı bilmiyorum. Geoff Johns Superboy ve Kid Flash’ın dirilişinin Blackest Night’ta önemli bir rolü olduğunu söylemişti. Büyük ihtimal bu isimler White Lantern Corps’u oluşturabilir.

Ekstra: Blackest Night serisinde gözüken Batman cesedi Batman and Robin 8. sayıda açıklandığı üzere Final Crisis’te Darkseid’in üretmeye çalıştığı Batman klonlarından biriymiş.

Explore posts in the same categories: Çizgi Roman

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s


%d blogcu bunu beğendi: