Red Hood: The Lost Days

 

DC’nin içinde bulunduğu toplu diriliş harekatını başlatan isim Jason Todd, kararsız geçen senelerin ardından Batman and Robin serisinde Grant Morrison tarafından revize edilerek yerini sağlamlaştırdı. Karakteri hiç sevmediğim için ben Jason hala ölüymüş gibi davranmaya devam ediyorum. Ne yazıkki bunu dirilen diğer karakterler için yapmak pek mümkün değil.

Battle for the Cowl’da gayet sıkıcıydı Jason, Morrison ise onu Batman and Robin’de bir halkla ilişkiler uzmanı yaptı. Kendisinin ölümüne okuyucular arasında yapılan bir anket sebep olmuştu, o da Batman ve Robin’în kimliğini açıklamak için bir anket düzenledi. Suçlularla savaşını twitter’dan aktardı. Gayet orjinal bir konsept işte ama karakteri gereksiz olunca olmuyor bazen.

Jason’ın mezardan çıktıkdan sonra yaşadıklarını, tekrar Batman’in hayatına girmeden önce yaşadıklarını anlatan altı sayılık bir mini seri geliyor. Yazar Jason’ı dirilten Judd Winick, çizer Pablo Raimondi. Daha da kötüsü Jason’un Bat-Evrenine geri döndüğü Under the Hood çizgi romanının animasyonu yapılıyor. O da bu yaz görücüye çıkacak. Yani Jason’dan daha uzun bir süre kurtuluş yok.

Explore posts in the same categories: Çizgi Roman

One Comment “Red Hood: The Lost Days”


  1. […] çok satan Batman maceralarından Hush’tan yola çıkarak Jason geri getiren Winick’in Red Hood: Lost Days mini serisi ile ilgili haberi vermiştim. Bu mini seride Talia Batman’e kızdığı için […]


Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s


%d blogcu bunu beğendi: