Kane&Lynch Çizgi Roman Evreninde

Ne isabetli bir şey yapmışım Kane&Lynch’i buraya geçirmekle. Gün geldi, bu müthiş bilgisayar oyunu çizgi roman oldu. Wildstorm etiketiyle yayınlanacak mini seri toplamda 6 sayı sürecek. Oyunun finali oyuncunun kararına göre iki şekilde bitiyordu, sanırım bunlardan Kane’in kızının öldüğü senaryo resmi kabul edilmiş. Önümüzdeki sene gelmesi beklenen Kane&Lynch: Dog Days ile bir bağlantısı olacak mı merak ediyorum. Yayınlanan ön tanıtıma göre konusu şu şekilde: Oyunun finalinde tekneyle Havana’yı terk eden ikili, ikisi içinde en hayırlısının farklı yollara gitmek olduğunu düşünmüş. Ta ki başlarına ödül konana kadar. Artık Hain Kane ve Şizofren Lynch hayatta kalmak için bir kez daha beraber çalışmak zorundalar. Bu tezgahın ardındaki ismi bulmak zorundalar.

Yazar Ian Edginton. Üç kez Eisner adayı olmuş. Geçmişine baktığınızda daha çok bilim kurgu eserlerle, kozmik hikayelerle karşılaşıyorsunuz. Eisner adaylığı getiren öykülerinden biri de H.G. Wells’in “Dünyalar Savaşı” romanının devamı olarak yazdığı Great Game. Bunun dışında Türkiye’de de yayınlanan Sherlock Holmes: Baskerville Cinayeti’nin uyarlaması da kendisine ait. Kane ve Lynch arasındaki dinamiği umarım iyi aktarır. Nasıl bir iş çıkarıtacak çok merak ediyorum, Kane&Lynch sanki tarzının biraz dışında kalıyor.

Çizer Christopher Mitten. Ülkemizde de yayınlanacak Wasteland(Çorak Topraklar) isimli serinin çizeri. Aynı anda iki seriyi mi çizecek bilmiyorum ama bence çizer değişebilir. Ön tanıtımlarda bu tip hatalar olabiliyor bazen. Yine de Chris Mitten çizecekmiş gibi yorumlarsak, çizim tarzı oldukça stilize, kendine has bir tarzı var. Yeri geldiğinde de daha realistik çizimler yapabiliyor. Kane&Lynch için gerekli olan da realize çizimler, umarım başarır, Michael Mann filmlerinin atmosferini kitaba yedirir.

Lynch: Havana’ya mı gidiyoruz? Karım hep Havana’ya gitmek isterdi. Orasının çok güzel olduğunu söylüyordu.

Kane: İnan bana, öyle değil.

Explore posts in the same categories: Çizgi Roman

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s


%d blogcu bunu beğendi: