Kneel Before Zod!

Warofthesupermen4

War of Supermen ilk duyurulduğundan beri Amazon Attacks potansiyeli taşıyordu. Potansiyelini tamamiyle karşıladı. Amazon Attacks hafızalarda Batman’in “Bees. My God.” repliği ile yer etmişken, War of Supermen de General Zod’un ünlü repliği “Kneel Before Zod!” ile hafızalarda kendine yer bulacak. Gerçi bu ilki kadar orijinal(!) bir söz değil. Çünkü 70’lerdeki Superman filminde de Zod bu mottoyu kullanıyordu.

Hikaye ile ilgili konuşmaya gerek yok. Çünkü ortada bir hikaye yok, anlamsız aksiyon sahneleri var. Sıfır karakterizasyon var. Tutarsızlık var. James Robinson’un en kötü huyu bayat diyaloglar var. Öyleki çizimler yeni olmasa bundan 30-40 sene önceki bir çizgi romanı okuduğunuzu sanırsınız. War of Supermen iki seneden fazla süredir DC’nin hazırladığı bir macera ama sonuç olarak hiç bir etkisi olmadı. Hazırlık aşamasında gelen tüm yenilikler, karakterler en başa döndü. Yani dergiler tüm bu saçmalık başlamadan önceki haline döndü. Büyük ihtimalle de bir kaç sene sonra bu maceradan hiç bahsedilmeyecek, olmamış sayılacak. Hatta ben yazarlığı devralan JMS’nin bu olaydan hiç bahsetmeyeceğini sanıyorum. Belki yazarlara saygısından dolayı ilk sayılarda ufak bir dokundurma yapar.

Explore posts in the same categories: Çizgi Roman

One Comment “Kneel Before Zod!”


  1. […] nasıl bu hale geldiğini göstermek için karakteri Secret Origin’e de dahil ettiler. WONK’un yalan olmasından dolayı da Lane’in karakteri gereksizlikte bambaşka […]


Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s


%d blogcu bunu beğendi: