Wonder Woman’da Revizyon

 

Benim tek istediğim (yazar kim olursa olsun) 2005′den bu yana yayınlanmış tüm Wonder Woman dergileri olmamış gibi davranılması. Yazar kendi mitini oluşturursa serbest bir devamlılık üzerinde çalışırsa işte o zaman tadından okunmaz bir dergi ortaya çıkar demiştim. Ama bu kadar cesur bir değişiklik beklemiyordum. JMS Wonder Woman’ın hem kostümünü hem de kökenini değiştirdi. Bu değişiklikler ne kadar uzun soluklu olacak henüz belli değil.

Wonder Woman’ın yeni tarihine göre; Olimpus tanrıları kendilerine ait sebeplerden ötürü zaman çizgisini değiştirmişler. Bu yeni zaman çizgisinde Tanrıların Themsycira üzerindeki koruması artık yok. Adaya bir saldırı yapılıyor ve bu saldırıda Hippolyta dahil pek çok amazon öldürülüyor. Hippolyta ölmeden önce 3 yaşındaki kızını adadan götürülmesi için bir grup amazona veriyor. Bütün bu olaylardan 20 yıl sonra, genç Diana adayı istila edenlerin kim olduğunu, neden adayı istila ettiklerini bulmaya ve zaman çizgisini düzeltmeye çalışacak.

Elbet zaman çizgisini düzeltecektir. DC’nin zaten karman çorman olan kronolojisi böyle köklü bir değişikliği kaldırmaz. Düzeldiğinde de yapılan değişikliklerden bazıları-olumlu tepki alanlar- kendini koruyacaktır.

Karakterin aldığı yeni yön ilgi çekici, gerçi pek orjinal bir fikir olduğu söylenemez ama yazar JMS olunca beklentisi oluyor insanın. Bütün bu değişiklikler arasında tek kötü olan Jim Lee’nin tasarladığı yeni kostüm. Fazla 90’lardan kalma gibi görünüyor.

Explore posts in the same categories: Çizgi Roman

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s


%d blogcu bunu beğendi: