Death

 

Neler oluyor? Endless kardeşlerin en popüleri Death, Action Comics 894. sayıda Lex Luthor ile karşılaşıyor. Blackest Night’ta Turuncu Yüzüğe(Açgözlülük) kısa süreliğine sahip olan Lex yüzüğün kendisine tattırdığı duyguları unutamamış ve kendi yüzüğünü üretmek için bir arayışa çıkmıştı. Bu arayış Action Comics 890. sayı ile başladı. Yazar Paul Cornell çizer Pete Woods.

Normalde Vertigo evreniyle DC evrenini birbirinden ayrı tutulmaya çalışlırdı, DC’nin inadı kırıldı belkide. Madame Xanadu gibi dergilerin bunda etkisi büyüktür. Death daha önce Captain Atom’un dergisinde tek panelliğine de olsa görünmüştü. Bu da Neil Gaiman’ı oldukça kızdırmıştı. Action Comics için ise Neil Gaiman’dan özel izin alınmış.

Paul Cornell’in kısaca bahsettiğine göre 894. sayıda ölmek üzere olan Lex, Death ile karşılaşıyor ve Death’i canını almaması için ikna etmeye çalışıyor. Bu konuda Luthor’un üstüne tanımam. Bir dalavere çevirip yine kendini kurtaracaktır. Tıpkı kanser olduğu zamanki gibi, tıpkı klon bedeni çürümeye başladığı zamanki gibi.

Explore posts in the same categories: Çizgi Roman

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s


%d blogcu bunu beğendi: