DC’den Kısa Kısa…

-Bruce Wayne geri dönüyor ama yokluğunda her şey değişti. Bu değişikliklere tepkisi nasıl olacak? İşte bu sorunun cevabı ekim ayında başlayacak 8 sayılık mini seri Bruce Wayne: The Road Home isimli seride cevaplanacak. Her sayı ayrı bir yazar, çizer ekibi tarafından hazırlanacak sayının yazar ekibi şu şekilde; Adam Beechen, Fabian Nicieza, Mike Barr, Pere Perez, Ramon Bachs, Marc Andreyko, Cliff Richards and Bryan Q. Miller. En merak ettiğim sayı Bruce ve Selina’nın buluşması olacak herhalde.

-Morrison’un İngiltere’nin Batman ve Robin’i olarak yarattığı Knight&Squire bir mini seriye kavuşuyor. Action Comics’in yetenekli yazarı Paul Cornell tarafından yazılacak mini seri altı sayı sürecek.

David Finch, kasım ayında başlayacak yeni Batman serisi Batman: The Dark Knight’ın hem yazarlığını hem de çizerliğini devralıyor. Seri Grant Morrison’un yazıp Finch’in çizeceği Batman: The Return özel sayısı ile başlayacak. Finch bazı hikayelerin demonoloji içereceğini, doğaüstü konulara değineceğini söyledi bazılarının da daha gerçekçi konuları anlatan noir hikayeler olacağını söyledi.

-Detective Comics serisine American Vampire ile ün kazanan Scott Snyder yazar oldu.

-Bill Willingham’ın başarısız JSA yazarlığı kısa sürdü. Serinin yeni yazarı Marc Guggenheim. Serinin kapak çizimlerini de Shane Davis devralıyor.

-DC’nin Geoff Johns’tan sonra toparlanamayan dergisi Teen Titans yeni bir ekibe kavuşuyor. Yazar J.T. Krul, çizer Nicola Scott. Sonunda Teen Titans takip etmeye değer seviyeye gelecek umarım. Ekibe yeni katılacak isim ise Damian Wayne(Robin).

-Tony Daniel, Batman dergisinin hem yazarı hem çizeri olacak görevi tekrar devralıyor.

-Batman and Robin dergisini Morrison’dan sonra devralacak isim belli oldu. Yeni yazar Peter Tomasi ve çizer Pat Gleason. Bu ikili daha önce Green Lantern Corps’ta beraber çalışmıştı.

-Çizgi filmi sayesinden epey popüler bir kahraman olan kahraman Static, kendisine ait bir seriye kavuşuyor. Yazar şu an Teen Titans’ı yazan Felicia Henderson. Hayranlar bu ismin yazar olmasından dolayı hayal kırıklığına uğramış durumda. Teen Titans hiç iç açıcı durumda değil şu an. Yani pek uzun ömürlü bir seri olmayacakmış gibi görünüyor.

Explore posts in the same categories: Çizgi Roman

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s


%d blogcu bunu beğendi: