Brightest Day 7 – Magog Ölmeli!

Brightest Day 7 ile Blackest Night’ın sonunda dirilen kişilerin ne amaçla diriltildiği açıklandı. Yukarıdaki resimde Brightest Day’in tanıtım posteri. Poster’de de serinin geleceği ile ilgili ipuçları var.

Hemen dirilişin sebeblerine geliyorum.

Deadman: Artık ölü olmayan ölü adam, beyaz ışık varlığının yeni sahibini bulmak üzere görevlendirilmiş. Dirilen kişi kendine verilen görevi yapamadığı takdirde hayata veda edecek. Varlığın yeni sahibi olmaya benim adayım Isis, bunun dışında Anti-Monitor ve Krona’da ihtimal dahilindeler. Posterde mezar taşına “Diril” yazdığı görülüyor, belki varlığın sahibi şu an ölü olan biri olabilir.

Martian Manhunter: Marslımızın görevi Star City’de bir anda türeyen ormanı yakmak. Burada şöyle bir gariplik var. Ormanın oluşmasına sebep olan Beyaz Işık, bu sefer yanmasını istiyor. Buna benzer daha garip bir konu daha var. Aşağıda değineceğiz.

Firestorm: Firestorm matriksi içerisinde yaşamaya devam eden Black Lantern’in Beyaz Işık Varlığını bulup yok etmesine engel olmak.

Hawkman: Hawkworld’un kraliçesini öldürüp, Hawkworld’un bulundukları boyuttan ayrılmamasını sağlamak.

Hawkgirl: Hath-Seth’in Hawkman’i öldürmesine engel olması gerekiyor. Çünkü Hath-Seth Hakman’i Hawkworld’de öldürdüğü takdirde Hawk’lar üzerindeki diriliş büyüsü yok olacak ve bir daha kavuşamayacaklar.

Aquaman: Yeni Aqualad’ı başkası bulmadan önce Aquaman bulmalı. Burada başkasından kasıt büyük ihtimalle Black Manta.

Captain Boomerang: Dove’a bumerang fırlatmalı.

Hawk: Dove’a fırlatılan bumerangı yakalamalı. Mavi ekran. Buna umarım mantıklı bir açıklama yaparlar yoksa Varlığın dengesiz olduğunu düşüneceğim.

Jade: Karanlığa denge getirmeli. Ne demekse o!

Osiris: Taşa dönüşen Isis‘i kurtarmalı. Benim beyaz varlık adayım ama çok bariz bir seçim olduğu için gerçekleşme ihtimali düşük.

Dr. Zoom: Barry Allen’ı Speedforce’dan kurtarmalı ve kurtardı zaten. Görev başarıldı. Şöyle bir durum var burada da, Dr.Zoom beyaz ışığın niyetini bilmeden Barry’den intikam almak için Barry’i diriltti. -Hala nasıl bir intikam çözemedim- Daha sonra da Barry’i zaten diriltmesi gerektiği söylendi. Minare-Kılıf. Akılda şu soru var neden Barry’i diriltmeliydi? Final Crisis ve Blackest Night için mi? Eğer öyleyse ben farketmedim. Ben söyliyeyim neden Barry’i diriltmeli; çünkü Wally ve Bart’ı öyle bir hale getirdik ki artık kimse bu karakterleri tanıyamıyor.

Max Lord: Magog’u öldürmeli. Yoksa Magog dünyayı büyük bir savaşın içine atacak. Günlerin sayılı Magog. Max Lord’un Magog dışında da bir hedefi olmalı. Çünkü Generation Lost, Birghtest Day ile neredeyse eş zamanlı gidiyor ve görevini öğrenmeden önce bütün dünyanın hafızasından kendisini sildirmiş, bir şeyler planlıyordu.

Explore posts in the same categories: Çizgi Roman

2 Yorum “Brightest Day 7 – Magog Ölmeli!”

  1. rubi Says:

    Hawk: Dove’a fırlatılan bumerangı yakalamalı. Mavi ekran. Buna umarım mantıklı bir açıklama yaparlar yoksa Varlığın dengesiz olduğunu düşüneceğim.

    asdasfasd n’olur düşün.


  2. […] kez daha kullanarak Magog’un intihar etmesini sağladı ve suçu Captain Atom’a attı. Magog’un ölmesi gerekiyordu ve öldü. Ölen her asker gibi mantıksızca, başkalarının çıkarları uğruna […]


Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s


%d blogcu bunu beğendi: