Lois Lane: Secret Origin

Superman’in orijinini yeniden anlatan Secret Origin’e değinmiştim. Seri sona erdi ve ilk izlenimlerimi değiştiremedi. Defalarca anlatılmış bir şeyi orjinal bir şekilde anlatmak oldukça zor bir görev. Geoff Johns’ta bu görevin altından kalkamıyor ve bütün yükü çizer Gary Frank’a yüklüyor.

Geoff Johns, eski patronu Richard Donner’ın Superman filminden sahneleri kullanmaktan, Superman’in geçmişinde değişiklikler yapmaktan(RETCON) Superman’i işlemeye vakit bulamıyor. Clark Kent’i iki boyutlu olmaktan çıkaramıyor.

Gelen değişikliklerden önceki yazıdan bahsettiğimden pek konuşmayacağım ama General Lane’den bahsetmek gerekiyor. Geoff Johns, General Lane’in neden Kripton düşmanı olduğunu, World of New Krypton serisinde neden Kriptonluları avladığını göstermek, nasıl bu hale geldiğini göstermek için karakteri Secret Origin’e de dahil ettiler. WONK’un yalan olmasından dolayı da Lane’in karakteri gereksizlikte bambaşka seviyelere ulaştı.

Metallo. Secret Origin’de ortaya çıkan kötü karakterlerden biri. Tanrım! Bu yüzyılda hala böyle iğrenç kostüm tasarımlarının yapılması dehşet verici. Ama DC zaten bu konuda sabıkalı.

Clark iki boyutlu kaldı ama seri de derinlemesine anlatılan tek kişi Lois Lane’di. Bu yüzden serinin adı Lois Lane: Secret Origin olsa çok daha mantıklı olurdu. Lois’in Clark ve Superman’e bakış açısı, tuttuğunu koparan, hedefinden asla şaşmayan tavırları mükemmel yansıtılmış. Ve Gary Frank yeryüzünde Lois’i en güzel çizen isim herhalde.

Explore posts in the same categories: Çizgi Roman

Etiketler: , , ,

You can comment below, or link to this permanent URL from your own site.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s


%d blogcu bunu beğendi: