The Last Days of American Crime

Son dönemdeki ilginç işleriyle dikkat çeken Radical Comics’ten çıkan bir neo-noir Last Days of American Crime. Pek uzak olmayan bir gelecekte artan terör ve suç oranlarından dolayı Amerikan hükümeti, Amerika sınırları içinde yaşayan herkesin herhangi kanun dışı bir hareket yapmasını engelleyecek gizli bir sinyal yayınlanmaya hazırlanmaktadır. Halkın dikkatini de başka bir yöne çekerler. Hükümet parayı tedavülden kaldırmaya hazırlanmaktadır. Onun yerine dolumu hükümetin kontrolünde olacak kartlar piyasaya sürülecektir.

Graham Bricke ise bu kartların dolumunu yapacak cihazlardan birini çalmanın yolunu bulur. Suç işlenmesini imkansız hale getirecek sinyal yayınlanacağının ortaya çıkmasıyla bir kaos ortamı oluşur ve zamana karşı bir yarış başlar. Suçun son günleri gelmiş, Graham Bricke’i yardım almak zorunda bırakmıştır.

Radical Comics sadece sinema filmine çevrilebilecek yayınları basıyor. Last days of American Crime’da tam buna uygun bir çizgi roman, izleyip unutulacak bir aksiyon filmi. İyi karakterler ve güzel diyaloglar var. Özellikle yeri gelince femme fatale yeri gelince de damsel in distress olan Shelby Dupree karakteri okumaya değer.

Yazar Punisher’dan tanınan Rick Remender, çizer ise Kyle Ryner’ın kısa süren serisi ION’ı resimleyen Greg Tocchini. Serinin kapakları ise birbirinden güzel, özellikle Alex Maleev’in çizdikleri insanı hayran bırakıyor.

Explore posts in the same categories: Çizgi Roman

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s


%d blogcu bunu beğendi: