Cehenneme 7 Kala

Seriye değinmeden önce Top Cow’un yarışmasından söz edeyim. Pilot Season isimli yarışmada 5 adet derginin tanıtım sayıları yayınlandı, bu dergilerden oylamada birinci gelen aylık bir seri olarak yayınlanmaya başlayacak. 7 Days From Hell(Cehennemden 7 Gün Uzakta) bu yarışmaya katılan dergilerden biri. Diğer dergileri okumadım, yarışmayı kazanacak kadar iyi demem doğru olmaz ama devamını göremezsek yazık olur diyeceğim kadar iyi.

Cennete gidip karısıyla buluşmak için eline fırsat geçen bir kiralık katil ve iade-i itibarını isteyen düşmüş bir melek. İlginç bir ikili. Kiralık katil John yanlış giden bir işin sonunda hayatını kaybeder ve cehenneme doğru yol alır ama güzeller güzeli eski bir melek olan Mandy, John’a reddedemeyeceği bir teklif sunar. Anlaşma şu; John’un kendisine verilen hedefi öldürmesi için 7 günü var. Eğer bu 7 gün içinde hedefi öldüremezse cehenneme tek yönlü bir bilet alacak. Öldürdüğü takdirde de sıradaki hedefinden kurtulmak için 7 gün daha kazanacak. Tanrı her ikisini de affedene kadar bu döngü böyle devam edecek.

Diyaloglar ve ana karakterin iç sesi çok başarılı. Eserde bahsedilen aşırılıklardan hoşlanan Tanrı fikri de eseri okumaya değer kılıyor. Zaten kötü adamları öldürüyorlar diye bu ikiliyi affedecek bir Tanrı başka türlü olamazdı.

Mütevazı bir Tanrı, Mandy’i yaratamazdı. Mandy’e bakıyorum ve biliyorum ki Tanrı kusursuz değil. Sadece güçlü.

Tek sayı bir dergiyi değerlendirmek için yeterli değil belki ama ilk sayıda kenara not edebileceğimiz kalitede cümleler var. Eğer bu seviyede giderse ve bazı konuları sorgulama yoluna gidip derinliği arttırırlarsa seri adından söz ettirecek potansiyele sahip.Ama önündeki ilk engel olan yarışmayı atlatması gerek.

Serinin yazarları Bryan Hill, Rob Levin. Çizer Phil Noto.

Yarışmaya http://www.topcow.com/ adresinden oy verilebilir.

Explore posts in the same categories: Çizgi Roman

Etiketler:

You can comment below, or link to this permanent URL from your own site.

5 Yorum “Cehenneme 7 Kala”


  1. Olay koptu gitti, 39 Minutes’in %40 oy alıyor olmasını ya dangalaklıkla, ya da bizim halktan kopukluğumuzla açıklayabiliriz sadece : )


  2. Valla ben inci sözlükten bile şüpheleniyorum.

  3. tengunner Says:

    Oy verme işlemi sona ermişti ama oylamayı bir haftalığına tekrar açmışlar. Ve sanırım 7 Days From Hell’e dikkat çekmeye çalışıyorlar. Top Cow’un sitesinde diğer serilere ait bir video göremedim ama 7 Days… için bir video var. Şimdilik ne yazık ki etkisiz, 39 Minutes büyük farkla önde gidiyor.

    Serinin yaratıcıları ile yapılan bir söyleşi yayınlandı geçtiğimiz günlerde newsarama’da, okumanızı öneririm:
    http://www.newsarama.com/comics/pilot-season-7-days-interview-101201.html


Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s


%d blogcu bunu beğendi: