An Gelir…

Her şey değişir.

DC’nin buram buram House of M kokan yeni büyük macerası Flashpoint’in tie-in sayıları ile ilgili bir liste yayınlandı. Flashpoint’in içeriği hakkında net bir bilgi yok henüz. Şimdilik bilinenler Reverse Flash’ın DC’nin zaman çizgisiyle oynayıp, her şeyi değiştireceği. Tie-In sayılarıyla ve tanıtım resimleriyle elde ettiğimiz bir kaç ipucu ise şöyle: Abin Sur(Hal Jordan’a Green Lantern yüzüğünü veren uzaylı) ölmemiş, Green Lantern mesleğini icra etmeye devam ediyor. Bruce Wayne, Wayne Kumarhanelerini yönetiyor. Aquaman imparator olmuş ve Wonder Woman ile evlenmiş.

DC tanıtımında bu bir paralel evren ya da bir evrenin yansıması değil, bu bizim evimiz demiş. Zaten bir paralel evren olsaydı bu macera kimsenin umrunda olmazdı. Zaman çizgisiyle oynamanın en güzel yanı DC’ye kendi gereksiz gördükleri şeyleri düzeltme fırsatını verecek olması. Lakin DC’nin bu gibi konularda gidip en gereksiz şeyler üzerinde oynama yaptığını hepimiz biliyoruz. Infinite Crisis’le gelen değişiklikler Bruce’un ailesinin katili Joe Chill’in yakalanmış olması, Wonder Woman’ın tekrar JLA’nın kurucuları arasına katılmış olması, Lex Luthor’un gençliğini Smallville’de geçirmiş olması ve Jason Todd’un dirilmiş olmasıydı. Bu değişiklikler olmadan da evren gayet güzel yürürdü. Hatta daha güzel bile olabilirdi çünkü bu değişikliklerin kafa karıştırmaktan başka işlevi olmadı. O yüzden Flashpoint’le de bir değişiklik gelecekse bunların yüksek ihtimalle gereksiz şeyler üzerine geleceğini tahmin etmek yanlış olmaz.

Explore posts in the same categories: Çizgi Roman

One Comment “An Gelir…”


  1. […] An geldi, Flashpoint başladı. DC’nin bu yazki büyük macerası Flashpoint daha önce de belirttiğim gibi House of M’in DC versiyonu gibi duruyor ilk sayı itibariyle. Yine de Geoff Johns’un Flashpoint evrenini tasarlamakla epey uğraştığı söylenebilir. Eklenen yeni karakterler ve dünyanın aldığı hal en ince ayrıntısına kadar düşünülmüş hissi veriyor, ilk izlenimde. […]


Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s


%d blogcu bunu beğendi: